Podiumsdiskussion

Feministisches Denkatelier mit Alev Özkazanç

(Feministische Politologin Prof. Alev Özkazanç erzählte bei diesem Atelier die Grundbegriffe und Geschichte des Feminismus. Die Kommunikationssprache war Deutsch und Türkisch. Unten können Sie den türkischen Ankündigungstext sehen.)

Feminist politikanın tarihsel öyküsünü, temel kavramlarıyla birlikte bir hafta sonu atölyesiyle gözden geçirmeye ne dersiniz? Feminist siyaset bilimci Alev Özkazanç, iki gün sürecek atölyenin birinci gününde feminizmin nasıl ortaya çıktığına ve kurucu kavramlarının neler olduğuna odaklanırken, ikinci gününde, küresel neoliberalizmle şekillenen politik alana nasıl müdahale edilebileceğini tartışacak. Feminist müdahalenin, kesişimsel siyaset ve yeni muhalif politikalar üretmek için sunduğu bakış açılarını da ele alacak.

Neuer Wiener Diwan olarak, feminizme dair bilgilerinizi gözden geçirip yeni tartışmalardan haberdar olabileceğiniz ve varsa ön yargılarınızı kırabileceğiniz bu atölyede aramızda olmanızdan mutluluk duyacağız.

*Atölye herkesin katılımına açıktır; ancak, katılımcı sayısı mekan nedeniyle 25 kişiyle sınırlandırılacaktır. Bu nedenle neuerwienerdiwan@gmx.at adresine mail atmanızı rica ediyoruz. Katılımcılara ayrıca program akışı gönderilecektir.

Tarih: 5-6 Ekim, 2019 / 13:00-17:00

Yer: Amerlinghaus, Stiftgasse 8, 1070 Wien

You may also like